HARİOM YUP: Yoga Uzmanlaşma Programı

Eylül 2018 – Mayıs 2019

Her yoga çalışması kendine özgüdür. Hiçbiri diğeriyle aynı değildir. Yaşanan her anın diğerinden farklı olması gibidir bu. Dolayısıyla her YUP da bir önceki yıldan farklıdır. Bu yılın başlangıç düzey YUP’u uzun bir inziva içermektedir. Bunun yanında, önceki YUP’lardaki gibi bu YUP da sadece Hatha Yoga’yı değil başlangıç düzey Jnana Yoga ve Meditasyon çalışmalarını kapsamaktadır. Katılımcılar Yoga Sutraları, Pradipika, Upanishadlar, Samhitalar, Farkındalık Sutraları gibi temel eserleri okumak ve yorumlamakla yükümlüdürler. Bu eserlerin bazılarının Türkçeleri yoktur, katılımcılara Türkçeleri verilecektir.

Katılımcılar, program süresince Hariom Yoga Merkezi’nde haftada en az iki çalışmaya katılırlar, adayların hangi çalışmalara katılması gerektiği mentörler tarafından belirlenir. Toplamda en az 50 çalışma tamamlanmalı ve raporlanmalıdır. Toplam grup buluşması yedi haftasonudur. Bu çalışmalara katılma eksiksiz zorunluluğu söz konusudur. İnziva ise sekiz tam gündür. İnzivada aşram yaşamı deneyimlenir. Sabah çok erken başlayan pratikler gün boyu devam eder.

Bu program bütüncül bir yoga bilgisi edinmeyi ve paylaşabilecek düzeyde yetkinleşmeyi amaçlar. Bu nedenle katılımcılardan kısalı uzunlu yazılı ve video ödevler beklenir.İnziva sonrası sekiz staj çalışması yapmak ve gözlemci olarak farklı yoga çalışmalarına katılmak gerekir.

Herkesin bir araştırma konusu olmalı ve bu konuda kapsamlı bir ödev / tez  hazırlanmalıdır.

Katılımcılar program boyunca yüzlerce asana, pranayama, meditasyon teknikleriyle birlikte Jala Neti, Vaman Dhauti, Agnisar Kriya, Mauna, Upavasa gibi derin teknikleri de deneyimleme fırsatı bulurlar.

Katılım için rezervasyon formundaki niyet mektubunun doldurulmasını rica ederiz.

Programı başarıyla tamamlayan katlımcılar Hariom Yoga Merkezi’nden sertifika almaya hak kazanırlar. Hariom Yoga Merkezi International Yoga Federation ve Yoga Alliance International gibi kurumların üyesidir. Dolayısıyla katılımcı istediği takdirde bu kurumlardan da belge alabilir (bu kurumların bir defaya mahsus diploma harcı vardır ve bu toplam ücrete dahil değildir).


Uzmanlar:

Bora Ercan
İrem Greenfield
Serhan Bulut

YUP Tanıtım Toplantısı
4 Ağustos Cumartesi 13.00
8 Eylül Cumartesi 14.00

Buluşma Tarihleri
1. Buluşma 22-23 Eylül 2018
2. Buluşma 13-14 Ekim 2018
3. Buluşma 17-18 Kasım 2018
4. Buluşma 1-2 Aralık 2018
5. Buluşma 22-23 Aralık 2018
6. Buluşma 19-20 Ocak 2019
7. Buluşma 2-3 Şubat 2019

İnziva Tarihleri:
23-30 Mart 2019


Buluşma Saatleri
:
Cumartesi 12.00 – 18.00
Pazar 10.00 – 18.00

Ücret:
7280 TL (KDV Dahil)

Bu ücrete 6 aylık sınırsız yoga paketi, ders notları ve inziva ücreti (yemek ve oda) dahildir. İnziva için yol masrafları hariçtir. Önemli Bilgiler:

Katılımcıların onsekiz yaşını geçmiş olmaları zorunludur.

Bu programa katılma ön koşulu olarak en az bir yıllık düzenli yoga pratiğiniz olması beklenir.

200 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programına katılmak için lütfen formu doldurunuz